Čo sa naučím pri kurzu harmonizácie čakier?

06.01.2020

Čo sú čakry?

Čakry sú energetické centrá, ktoré už pred pár tisíc rokmi popísala joga.
Čakry ovplyvňujú našu životnú energiu a zdravie, viete ako?
Zo zablokovanej čakry vzniká energetická nerovnováha, čo môže viesť k chorobe

Ak máme zablokované čakry prejaví sa to pocitom únavy a oslabenia. V našom bioenergetickom poli (aure) majú čakry úlohu energetických centier. V tele máme sedem hlavných čakier. Čakry vytvárajú systém idúci zdola nahor pozdĺž strednej osi tela. Tak charakterizuje čakry vo svojom prepracovanom systéme joga. Podobne čakry opisujú starí učenci v ajúrvede, tradičnej čínskej medicíne, budhizme a židovskej kabale.

Čakry nie sú popísané iba teoreticky. Každá čakra má na našej ruke svoju vlastnú projekčnú zónu. Preto vieme čakry pomocou najnovších informačných technológií umelej inteligencie  zmerať a vyhodnotiť.

U zdravého a vyrovnaného človeka

pracujú všetky čakry v tele správne. V oblasti čakier sa nachádzajú endokrinné žľazy s vnútorným vylučovaním a nervové splete. Ak sú čakry otvorené, harmonizujeme tým zodpovedajúce telesné funkcie. Tým sa aktívne prenáša životná energia do celého tela. V dnešnej dobe súvisí mnoho ochorení so zablokovanými spodnými čakrami (koreňová čakra, krížová čakra a čakra solar plexus). Upozorňuje to na to, že mnoho ľudí stojí pred problémom nespúšťať zo zreteľa duchovnú stránku svojho bytia ale udržať si pri tom aj prijateľné postavenie v spoločnosti.

Čakry veľmi citlivo reagujú na naše emócie a pocity. Emócie a postoje môžu otáčanie čakier obrátiť. To spôsobí únik energie z čakry, jej nerovnováhu a čakra je zablokovaná. Následkom toho môžeme byť unavení alebo apatickí bez zjavnej príčiny. 

Pripravili sme pre vás jemnú, jednoduchú techniku na harmonizácii čakier. Je účinná v páre, pre zkľudnenie detí, jej variantu si môžete robiť aj sami pre seba.

Všetky informácie o kurzu sú TU


Čakry

Poradie čakry
1. Koreňová čakra
2. Krížová čakra
3. Čakra solar plexus
4. Srdcová čakra
5. Krčná čakra
6. Čakra tretie oko
7. Korunná čakra 

Názov čakry
Muladhara čakra
Svadhisthana čakra
Manipura čakra
Anahata čakra
Visuddhi čakra
Adzna čakra

Sahasrara čakra

Umiestnenie čakry
spodná časť chrbtice, kostrč
pod krížovou kosťou
pod hrudnou kosťou
uprostred hrude
oblasť hrtanu
uprostred obočia
temeno hlavy  

Zaujímam sa o Kurz harmonizácia čakier pre pár