Čo je Škola Tantra masáže Sávitryí?

07.05.2018

Máte nejakú otázku, ktorá sa týka našej školy? Nie ste jediní. Najčastejšie sa pýtate na toto:


Čo je to Škola celotelovej láskavej vzrušujúcej (Tantra) masáže?

Celotelová láskava vzrušujúca masáž je oveľa viac ako len masáž. Je to príležitosť k osobnému rozvoju. Cez ňu sa učíme lepšie vnímať svoje telo, rešpektovať ho a prijímať. Učíme sa načúvať svojim pocitom a chápať ich ako pomocníkov na našej ceste životom.

V Škole Celotelovej láskavej vzrušujúcej masáže sa stretnete s metódami a postupmi, ktoré zahŕňajú celého človeka, jeho telo i dušu. Masážou a dotykom sa prebúdza každá časť tela. Účastníci sa učia prijímať a milovať seba aj druhých a súčasne sa učia vytvárať pre seba aj druhých v oblasti intimity bezpečie, jasné hranice, láskyplné prijatie a podporu.

Celotelovú láskavu vzrušujúcu masáž učíme už od mája 2008.  Dnes je veľmi populárna nielen ako príležitosť na relaxáciu a oživenie intímneho života, ale aj ako nástroj liečenia, učenia sa a osobného rozvoja.

Naše kurzy navštevujú radi jednotlivci aj páry, ktorým masáž prináša inšpiráciu do intímneho života. Pre niekoho je lákavé určité dobrodružstvo a vykročenie zo zóny komfortu, ochutnanie niečoho doposiaľ nepoznaného.

Ako prebiehajú vaše kurzy Celotelové láskavé vzrušujúce masáže?

Naše kurzy pozostávajú z rady tradičných i moderných cvičení, ktoré umožňujú približovať sa postupne sebe samým. Môžete sa u nás stretnúť s meditáciou, prácou s dychom, dotykom, rituály, hrami, pohybom a tancom, mantrami, prácou s telom, cvičeniami na uvoľnenie, prácou s energiou a pod. Väčšina techník vedie k podpore dôvery, cítenia, potešenie a otvoreniu srdca.

Ako je to na masážnych kurzoch s nahotou?

Na našich skupinách nahota nie je povinnou súčasťou tantrických techník. Kedykoľvek máte slobodu vyzliecť sa či zahaliť tak, ako je vám to práve príjemné.

Princípom naplňujúce sexuality a intimity sa dá učiť aj bez vyzliekania a intímnych techník. Väčšina našich kurzov nevyžaduje nahotu ani intímne prepojenie s niekým z účastníkov, ktoré by šlo za hranice toho, čo pre seba považujete za prínosné. Na 2.stupni Školy tantra masáže Sávitryí, ktorá zahŕňa tantra masáž Joni a Lingamu vykonávame ukážku nahí, a tiež účastníci praktizujú túto intímnu masáž nahí. Páry, ktoré prídu spoločne, môžu byť v skupine na ukážky, rozprávanie, meditácie; samotnú intímnu masáž potom môžu vykonávať v súkromí svojej izby.

Čo keď nebudem chcieť niektoré techniky na kurze vykonávať?

Všetky cvičenia na našich kurzoch sú dobrovoľné. Nikto nie je do ničoho nútený. Ak chcete byť profesionálom v oblasti Tantra masáží, je vhodné sami na sebe zažiť pocity nahoty. Aby ste vedeli, čo môžu cítiť ľudia, ktorí za vami prídu na masáž.

Jedným z cieľov Školy celotelovej láskyplnej vzrušujúcej masáže je otvoriť sa voči ostatným. To ide samozrejme až potom, čo sme sa naučili rozpoznávať, prijímať a druhým jasne ukazovať vlastné hranice. Skupina vám ponúka láskyplný rámec, kde sa to môžete naučiť. Môžete sa cvičiť v tom, že hovoríte NIE, keď sa vám niečo zrovna nepáči, a objavíte pritom, že nenasleduje žiadny "trest" - môžete byť takým, akým ste (takou, akou ste) a ostatný vás neprestanú mať radi.

Môžete se aj cvičiť v tom, povedať áno, keď sa Vám niečo páči. Dovoliť si ukázať, čo chcete.

Ako prebiehajú masážne kurzy z hľadiska hygieny?

Účastníkom sú na intímnu masáž k dispozícii vinylové či latexové rukavice. Tie je potrebné použiť pri kontakte so sliznicou, ak by ste mali na rukách zádery a iné ranky, alebo pre osobné pohodlie či pohodlie partnera/partnerky. Samozrejmosťou je umývanie rúk a použitia dezinfekcia po masáži (taktiež k dispozícii).

Je lepšie navštevovať kurz Celotelovej láskyplnej vzrušujúcej masáže s mojím partnerom/partnerkou alebo každý sám?

Obe varianty sú možné a majú svoje prednosti. Záleží na tom, na čo sa chcete zamerať. Keď prídete sám / sama, budete sa pravdepodobne cítiť slobodnejšie v preskúmavaní seba samého a svojich potrieb. Keď prídete s partnerom / partnerkou, budete mať priestor a podporu v skúmaní štruktúr vášho vzťahu a v hľadaní možností rozšírenia vzájomnej dôvery, slobody a potešenia.

Ponúkame aj kurzy pre jednotlivcov a pre páry

Sú kurzy Školy Celotelovej láskyplnej vzrušujúcej masáže vhodné aj pre páry, ktoré sú spolu krátko?

Odporúčam s kurzami Tantra masáže, respektíve učením o sexualite, začať čo najskôr. Stále máme na kurzoch mladé i staršie páry, a tie staršie si často sťažujú, že im je ľúto, že informácie, aké na kurzoch dostávajú, nemali k dipozícii už skôr. Ja osobne som sa vďaka tomu naučila veľa, čo môj vzťah zásadne obohacuje, rozširuje a aj umožňuje riešiť ťažkosti na úplne inej rovine, než by som robila "normálne". Ak medzi vami a partnerom / partnerkou nie je nejaký bytostný nesúlad, neviem, čím by mohlo vzdelávanie o sexualite a duši narušiť váš vzťah.

tieto kurzy vhodné aj pre tých, ktorí partnera nemajú?

Či už s partnerom alebo bez, celotelová láskavá vzrušujúca masáž podporuje predovšetkým váš osobný rast. Učí vás nájsť a rozširovať vaše vlastné potešenie - nielen na úrovni sexuality, ale v živote vôbec. Pomáha prevziať zodpovednosť za svoje potešenie, takže vás postupne zbavuje závislosti na iných osobách a okolnostiach. S ľuďmi a situáciami sa potom stretávate zo stredu vlastnej sily, slobody a dostatku, a nie z potreby a deficitu. Naše kurzy môžu tiež pozitívne ovplyvniť kvalitu vašich stretnutí s druhým pohlavím a zrazu dokážete vnímať a prežívať veci, ktoré sa vám skôr mohli zdať nemysliteľné.

Na naše kurzy jazdí veľa jednotlivcov, často sa ich v skupine zíde aj viac, ako párov. Rad žien i mužov dnes žije bez partnera alebo vo vzťahu, ktorý je nefunkčný a nespĺňa ich potreby. Napriek tomu sa túži ďalej rozvíjať v láske a partnerstve. Chcú kultivovať svoju sexualitu a naučiť sa nové veci, bez toho aby museli experimentovať s náhodnou známosťou.

Naše partnerské kurzy a kurzy celotelovej láskavej vzrušujúcej (tantra) masáže ponúkajú bezpečný priestor pre skúmanie a napĺňanie vlastných potrieb, porozumenie a vyjadrenie vlastných hraníc, rozvíjanie umenia komunikácie, primeranému životnému štýlu, podporujúceho zdravie, harmóniu a lásku. Ostatní ľudia v kurze sú partnermi pre dané cvičenie. V nich sa môžete spoznávať, zrkadlia vám vaše správanie, učíte sa o sebe aj o druhých. Mieru intimity si nastavujete každú chvíľu podľa seba, učíte sa spoznávať svoje túžby i hranice. Za podpory lektorov sa učíte ako rozvíjať intimitu a lásku vo svojom živote.

Musím mať pri návšteve kurzu partnera/partnerku?

Nie. V zmiešaných skupinách sa sami staráme o to, aby počet mužov a žien bol pokiaľ možno vyrovnaný, kvôli rovnováhe medzi mužskou a ženskou energiou. (Ak nie je uvedené inak, sú naše zmiešané skupiny otvorené pre páry aj jednotlivcov.)

Nechcem, aby ma niekto obchytkával. Môžem sa aj tak zaoberať celotelovou láskavou vzrušujúcou masážou?

Mnoho žien sa bojí, že ich na kurze bude niekto "otravovať" a ohmatávať, a zasahovať tak do ich súkromného priestoru proti ich vôli. Od tohto strachu sa dá oslobodiť na základe vlastnej skúsenosti. Na kurzoch dochádza k vedomému stretávaniu, počas ktorého sa učíme naplňovať hlbokú ľudskú túžbu po dotyku novými spôsobmi. Ženy majú možnosť zoznámiť sa s celotelovou láskavou vzrušujúcou  masážou najprv v kruhu žien, a potom, čo získajú dôveru v seba samého a ostatné ženy, sa môžu postupne učiť dôverovať tiež mužom. Ženy tiež môžu najskôr navštevovať naše Ženské kruhy a spoznať, ako učíme a pristupujeme ku každému človeku.

Je v poriadku učiť sa sexualite v miestnosti plnej ľudí?

Žijeme v kultúre a spoločnosti, ktorá sa v hĺbke k sexualite stavia negatívne. Síce sú dnes sexuálne témy prítomné v médiách i reklame a sex je tak zdanlivo otvorenou a "pohodovou" témou. Málokto z nás však zažil výchovu, kedy by nebol karhaný či trestaný za dotyk na vlastnom pohlaviu. Málokomu sa pošťastilo zažiť vlastných rodičov, ako sa milujú, a necítiť sa pritom, na základe ich reakcií, zahanbene a previnilo. Zvykli sme si, že sexualita prepojená s intimitou je niečo, čo na verejnosť nepatrí.

Pritom práve v zdieľanom priestore plnom sexuálnej energie sa dá veľa spoznať a naučiť. Nie v tom zmysle, že by ste okukovali ostatných účastníkov alebo oni vás. Spravidla sa každý plne koncentruje na svoj vlastný zážitok. Ste však v miestnosti plnej sexuálnej energie, a vaše telo ju nasáva a napĺňa sa ňou. Prípadne môžete počuť hlasy plné potešenia. V takejto skupine sa môžete učiť  z prežitkov a popisov ostatných. Ak by vám niekto len rozprával o tom, aké je to hrať tenis a ako správne držať tenisovú raketu a trafiť loptičku, bude pre vás ťažké byť dobrým tenisovým hráčom na základe jednoduchého opisu. Oveľa viac vám dá, keď niekoho uvidíte, ako správne drží raketu a triafa loptičku, a zažijete presnosť a silu jeho tela. Poznanie a skúsenosť jeho tela vám povie oveľa viac ako len slová.

So sexualitou je to podobné. Vďaka ukážke máte možnosť nielen vidieť, ale aj vnímať celú atmosféru a možnosti intímneho zážitku. Prežívanie sexuálnej energie ostatných účastníkov skupiny vás potom obohacuje už na základe toho, že ste spoločne v miestnosti.

Ako prebieha 1., 2. a 3. stupeň Školy Tantra masáže Sávitryí?

V prvom stupni sa zoznamujete s celotelovou láskavou vzrušujúcou masážou. Získate prax v základnom postupe masáže. Masíruje sa v spodnom prádle a sarongu (veľký bavlnený šátok). Ten, kto sa cíti komfortne, môže byť len v spodnom prádle. Rozhodujete sa, či ste pripravení pokračovať do druhého stupňa, kde je bežnou súčasťou nahota a masáž vonkajších intímnych častí tela.

2stupeň školy a ďalšie stupne sú z našich kurzov "najpokročilejšie", čo sa týka nahoty a intimity v skupine. Kurz má zhruba túto formu:

Zatiaľ čo ostatné kurzy je možné na želanie absolvovať v spodnom prádle (aj keď to pre väčšinu účastníkov nebýva ten prípad), pri kurzoch, kde sa masírujú intimity to nie je technicky možné. Hoci sú všetci na skupine v zdieľanom priestore nahí, je atmosféra plná láskyplnej pozornosti bez očakávaného voyaerismu, kde sa každý do hĺbky môže venovať svojmu vlastnému zážitku.

Medzi výkladom a cvičeniami robíme tzv. sharing, pri ktorých je priestor zdieľať, podeliť sa o vlastné zážitky a poznatky, obohatiť sa zo slov ostatných a klásť otázky.