Benefity tantra masáže pre tehotné ženy

05.03.2018

Napísala Xenyie Suhayila Komers


Rituál vychádza z jedinečnosti tohto "naplneného stavu" ženstva. Je oslavou, podporou aj terapiou v zmysle uvoľňovania namáhaných partií a prípadných energetických (psychických, emočných) blokov. 


Tantra masáž sa venuje komplexne celé ľudské bytosti - telesnej, emocionálnej, mentálnej, duševnej i duchovnej rovine. Cielene svoju pozornosť zameriava na rôzne formy príjemných dotykových vnemov pre telo. Rovnako tak pracuje aj s ostatnými zmyslami. Tantrické ošetrenie je celostné na mnohých úrovniach.

Pri TM sa prejavuje hlboký rešpekt k žene, je úplne prijímaná a opečovávaná. TM prináša vzrušenie, naplnenie potrieb dotykov, emočné uvoľnenie, odstraňuje svalové napätie v tele a to aj v intímnych oblastiach (podľa stádia tehotenstva a ak si žena praje). A to všetko za pomoci nežných, jemných, pevných, pomalých hmatov a ťahov.

Ženy v období tehotenstva na TM prichádzajú s rôznymi potrebami:

• Potreba byť prijatá

• Potreba byť rozmaznávaná

• Emocionálne sa uvoľniť

• Telesne sa uvoľniť

• Zbaviť sa bolestí tela

• Mať čas a pozornosť len pre seba

• Pripraviť sa na pôrod

• Otvorene sa porozprávať ohľadom sexuálnych pocitov pri tehotenstve

• Oddýchnuť si

• Rituálne osláviť svoju plodnosť

Jemná zmyselná masáž pre tehotné

Rituál vychádza z jedinečnosti tohto "naplneného stavu" ženstva. Je oslavou, podporou aj terapiou v zmysle uvoľňovania namáhaných partií a prípadných energetických (psychických, emočných) blokov.

Jemná olejová masáž sa sústredí okrem bruška na uvoľnenie bedrovej časti chrbta, svalových úponov nesúcich zvýšenú záťaž. Veľmi účinná je aj masáž plôšok nôh, samozrejme s rešpektovaním dôležitých reflexných bodov. Tiež uvoľnenie hlavy, ramien, šije.

Masáž môže prebiehať čiastočne aj v pohodlnej polohe na boku s vypodložením vankúšmi.

Prebudenie sexuálnej energie vedie k príjemnému životnému pocitu, radosti a hrdosti z tela i jeho stavu i celej škále pocitov spriaznenosti, nehy a podpory. Telo tehotnej ženy je veľmi prijímajúce a prístupné skutočne tantrickému láskyplnému dotyku, ktorý energeticky vníma i dieťa / a naopak masérka vníma je /. Z tejto energie vychádza aj prístup k intimite ženy.

Vždy je najdôležitejšia vnímať naladenie a potreby konkrétnej klientky, špecifík rôznych fáz tehotenstva, momentálne pocity, o ktorých je možné kedykoľvek počas masáže komunikovať.

V dobe tehotenstva odporúčame tieto ošetrenia:

Tantrická Harmonizácia čakier (bez masáže intimít)

Tantra masáž Brána k tantre (bez masáže intimít)

Program Relaxácia (može byť aj s intimítami)

Milé ženy, prajem Vám nezabudnuteľné zážitky s tantrou.

S láskou,

Xenyie Suhayila Komersa pre www.savitri.sk


Ptejte se, přihlašte se do newslettera! S radostí Vám odpovíme