Blog o tantře a nejen o ní


https://komers.blog.sme.sk/

Co znamená Sávitryí?

Osobní zkušenost ze zasvěcení prostřednictvím učitele v Puškaru

Slunce ještě spí, skupinka odvážných se schází před hotelem. Únava, očekávání. Zrodí se v někom z nás nový sannjásin? Jaké duchovní jméno mě bude provázet na další cestě životem? Jaký to vůbec bude život? Kam mne energie nového jména zavede? Chci opravdu být sannjásin?

Cesta za město, tma, klopýtání, cítím se ztracená. Pokolikáté už? Před námi se tyčí strmý kopec, stezka se příkře vine na vrchol k chrámu bohyně Sávitryí.

Stoupání, neovládám své tělo, nohy jsou ztuhlé, plíce sevřené, nemám sílu, cítím se na 80 let. Jsem stařena belhající se za svým osudem. Často zastavuji, rozhlížím se po krajině, popadám dech, uvolňuji nohy. Z naší skupiny zůstávám poslední, asi se nahoru nevyškrábu. Nechtěně naplňuji slova tantry - k vrcholu stoupej pomalu, nejlépe s přestávkami.

Konečně dosahuji vrcholu hory a chrámu bohyně Sávitryí. V chrámu je spousta poutníků, právě probíhají oslavy této bohyně a jejího manžela boha Brahmy.

Slunce se vyhupuje nad obzor, je čas přijmout zasvěcení od mého Mistra. S posvátným pocitem a mravenčením v žaludku přistupuji k Agnimu. Obejme mne, přiloží dlaň na čelo. Jsem zasažena ohněm, oranžovočervená vlna probíhá mou hlavou a tělem. Chvěji se. Agni se začne pobaveně smát a zašeptá mi do ucha mé sannjásinské jméno - Ma Prem Sávitryí (Láskyplná Moudrost).

V den a hodinu svého narození, na hoře bohyně Sávitrí jsem zasvěcena do energie bohyně Sávitryí.

Co bude dál? Nevím. Nechám se překvapit.

A ještě drobnost, symbolickým zvířetem Bohyně Sávitryí je labuť. Proto ji mám v logu:)

Namasté ....

Autentické zážitky s tantrou - Anna a Jožko

Zažil som duchovné prepojenie dvoch tiel cez ruky a telo mojej kňažky. Ovládol ma krásny pocit uvolnenia, radosti zo života a pokoja. Suhayila sa venovala aj mojim čakrám, ktoré aktivovala a moj život sa stal jasnejším a rozhodnejším. 

Pokračování

O tantra masáži obecně

Tantrická masáž (tantra masáž) je speciální masáž, která kombinuje prvky masáží klasických s orientálními tantrickými technikami a zabývá se i péčí o intimní oblasti lidského těla. 

Rozdíly mezi tantrickou a erotickou masáží

Můj popis vlastností masérů/ek z obou druhů masáže je obecný a zjednodušující. V reálném životě se rozdíly prolínají, stírají způsobem, jaký už život přináší. 

Pokračování 

Vydat, či nevydat se ve stopách svého osudu?

Aneb nahlédnutí na tantru trochu jinak. Pro svůj první rozhovor jsem si vybrala za oběť svojí mamku Xenyii Suhayilu Komersa. Ptáte se proč? Protože jsme měli za úkol, jako seminární práci, vyhledat něčím zajímavou....

Pokračování